Strict Standards: Declaration of YtUtils::resize() should be compatible with YTools::resize($image, $width, $height = NULL, $config = Array) in /home/yaqoobi1/public_html/fa/plugins/system/sjcore/core/ytools/ytools.php on line 758
 سایت دفتر امام جمعه شهرستان بجنورد | آیت الله ابوالقاسم یعقوبی - امام‌جمعه بجنورد: عناصر اصلی خلق حماسه ۱۳ آبان جوانان بودند

 

دعوت از مردم استان برای حضور پرشور در راهپیمایی 13 آبان و تودهنی زدن به دشمن و تشریح اهمیت تقوا، ازجمله محورهای سخنان نماینده ولی‌فقیه در خطبه‌های روز گذشته نماز جمعه بود.

آیت‌الله ابوالقاسم یعقوبی با اشاره به حدیثی از امام علی (ع) گفت: 5 چیز مستی می‌آورد، آدم را از خود بیخود  و از مسیر بندگی خدا دور می‌کند که شایسته است انسان مؤمن از چند چیز دوری کند که شامل مستی مال، قدرت، مدح، جوانی و تخصص و دانش است. وی افزود: این مستی‌ها عقل آدم را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد و وقار و متانت را از انسان دور می‌کند.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی در بخش دیگری از خطبه‌ها به سالروز شهادت امام حسن‌(ع) اشاره کرد و با تسلیت این مناسبت، به تشریح فلسفه صلح این امام بزرگوار با دشمنان پرداخت.

آیت‌الله یعقوبی با اشاره به حدیثی از امام حسن‌ (ع) و اهمیت تقوا گفت: در نظر این امام بزرگوار، خداوند تقوا را انتهای رضایت خود قرار داده و تقوا در هر توبه‌ای برآمده از دانش و حکمت است و شرافت هر عملی درگرو تقواست و انسان باتقوا به مقام فوز عظیم دست پیدا می‌‎کند و در گرداب فتنه‌ها و فسادها غرق نمی‌شود.

امام‌جمعه بجنورد با تسلیت ایام شهادت امام هشتم، فلسفه پذیرش ولایت‌عهدی از سوی این امام بزرگوار را نیز تشریح و ابراز کرد: عده‌ای به امام (ع) اشکال می‌گرفتند که چرا ولایت‌عهدی را پذیرفتند.

وی ادامه داد: البته الآن مؤمنان و انقلابی‌ها و جهادگرها زیادند ولی بعضی از آدم‌های بیماردل هم هستند تا چیزی در مملکت پیش می‌آید می‌گویند تقصیر ولی‌فقیه است  که تعجب نکنید امثال این آدم‌ها درگذشته به امامان و پیغمبران (ع) و به ولی امرشان اشکال می‌گرفتند و این آدم‌ها همیشه بوده‌اند ولی خوبان و باوفاها هم بودند و هستند.

نماینده ولی‌فقیه در استان مناسبت 13 آبان را هم موردتوجه قرارداد و افزود: ما انقلاب دومی بعد از انقلاب اول در ایران داشتیم و آن تسخیر لانه جاسوسی آمریکا بود که دانشجویان خط امام (ره) سفارت آمریکا را گرفتند و جاسوس‌ها را دستگیر کردند و اسناد جاسوسی را گرفتند و فهمیدند آنجا سفارتخانه نبوده بلکه لانه جاسوسی بوده است و ما هیمنه و طلسم آمریکا را در تسخیر لانه جاسوسی شکستیم.

آیت‌الله یعقوبی گفت: تسخیر لانه جاسوسی کاری کرد کارستان، چهره‌ لیبرال‌های به‌ظاهر طرفدار انقلاب ولی در دل طرفدار غرب را روشن و برای مردم آشکار کرد که چه کسانی حاضرند به هر قیمتی با غرب ارتباط داشته باشند ولو غرب‌گرایی به غرب گدایی منجر شود و حاضر نیستند از غرب دست‌بردارند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان اظهار کرد: الآن هم تفکری داریم که می‌گوید هرچه هست به دیگران چشم بدوز، ما کاره‌ای نیستیم، آن‌ها برای ما درست کنند و ما مصرف کنیم، پول نفت هم که داریم آن‌ها بسازند ما استفاده کنیم. چرا این‌قدر زحمت بکشیم هواپیما و ... درست کنیم، آن‌ها درست می‌کنند، ما پول بدهیم و بخریم.

وی ادامه داد: این‌ها همان کسانی هستند که باور نکرده‌اند «ما می‌توانیم» و هنوز به فکر وابستگی به غرب هستند. در آن زمان وقتی لانه جاسوسی فتح شد امام (ره) فرمود شما جوانان کار خوبی و تفکر وابستگی به غرب را قیچی کردید و بعد از تسخیر لانه جاسوسی امام (ره) فرمود آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند.

امام‌جمعه بجنورد گفت: نمایندگان کار خوبی انجام دادند و روز تسخیر لانه جاسوسی را روز ملی مبارزه با استکبار جهانی نامیدند و حواستان باشد 13 آبان نگویید جوان‌ها به خیابان بروند و ما تماشا کنیم. نگفتند روز جوانان، گفتند روز ملی مبارزه با استکبار جهانی یعنی همه، زن و مرد به میدان بیایند، به‌خصوص امسال باید راهپیمایی 13 آبان چنان صدا کند و شکوهمند باشد تا آمریکای خون‌خوار و جهان خوار از این غلطی که کرده و گفته نفت ایران را به صفر خواهیم رساند، دست‌هایش را بالا ببرد و بگوید ما با این ملت غیرتمند، نمی‌توانیم کاری کنیم.

آیت‌الله یعقوبی افزود: «مرگ بر آمریکا» را 13 آبان بگذارید در کف خیابان تا صدای شما به گوش همه‌کسانی که هنوز آرزوی ارتباط ذلیلانه و ارتباط تسلیم شدن و ارتباط چشم و گوش بسته با آمریکا را دارند، برسد.

وی ادامه داد: حواسمان باشد 13 آبان را از یاد نبریم و در راهپیمایی حتماً حضورداشته باشیم و تودهنی بزنیم به کسانی که در شبکه‌هایشان گفتند و می‌گویند 13 آبان آخر خط است و جشن پیروزی انقلاب امسال در 22 بهمن نخواهد بود و همه دندان‌هایشان را بشکنیم و قدرت حرافی و عربده‌کشی را از آن‌ها بگیریم.

وی گفت: در روز 13 آبان همه محکم خواهیم آمد و به دشمن هم عظمت و پیام قدرت را بار دیگر خواهیم رساند.

رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد استان همچنین به مراسم اربعین اشاره کرد و گفت: اربعین امسال هم باشکوه برگزار شد و اگر امامان (ع) نبودند، سرزمین عراق هیچ جاذبه‌ای نداشت، آن‌ها به عراق آبرو دادند.

وی افزود: راهپیمایی باشکوه اربعین آدم را متحیر می‌کند. این‌همه ایثار و تکریم با پول و تبلیغات نیست. امام حسین (ع) مغناطیسی ایجاد کرده است که همه را به‌سوی خودش می‌کشد و عشق به امام حسین (ع)، جمعیت 20 میلیونی را دورهم جمع می‌کند.

آیت‌الله یعقوبی اظهار کرد: 40 سال است که مردم باوجود تبلیغات سوء دشمن، به امام حسین (ع) لبیک گفته‌اند اما دشمن این لبیک را نمی‌فهمد و آرزوی فهمیدن آن را به گور می‌برد زیرا احمق است و نمی‌تواند بفهمد این لبیک‌ها یعنی چه؟

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان با قدردانی از مسئولان و مردم استان و موکب‌های خراسان شمالی برای حضورشان در مراسم اربعین و خدمت‌رسانی به زائران امام حسین (ع)، گفت: مردم ما رنگ حسینی (ع) گرفته‌اند و این رنگ، پاک شدنی نیست.

جستجو

مناسبت‌ها

1.jpg

سایت های مرتبط

سایت رهبری

سایت امام خمینی(ره)

شورای سیساستگذاری ائمه جمعه

سایت دولت