Strict Standards: Declaration of YtUtils::resize() should be compatible with YTools::resize($image, $width, $height = NULL, $config = Array) in /home/yaqoobi1/public_html/fa/plugins/system/sjcore/core/ytools/ytools.php on line 758

Strict Standards: Static function SjModule::getList() should not be abstract in /home/yaqoobi1/public_html/fa/plugins/system/sjcore/core/sjclass/sjmodule.php on line 20

Strict Standards: Static function SjModule::getInstance() should not be abstract in /home/yaqoobi1/public_html/fa/plugins/system/sjcore/core/sjclass/sjmodule.php on line 21
 سایت دفتر امام جمعه شهرستان بجنورد | آیت الله ابوالقاسم یعقوبی - پیوند روحانیت و آموزش و پرورش باعث ارائه راهکارهای زیادی در نظام تعلیم و تربیت می‌گردد

 

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی، آیت الله ابوالقاسم یعقوبی امروز در نشست تخصصی اعضای کمیته همکاری‌های حوزه و آموزش و پرورش استان خراسان شمالی اظهار داشت: پیوند روحانیت و آموزش و پرورش باعث ارائه راهکارهای زیادی در نظام تعلیم و تربیت می‌گردد.

 

وی افزود: آموزش و پرورش و روحانیت یک روح در دو جسم، ولی با یک هدف مشترک است که با هدف تربیت و کادر سازی انسان‌های متدین برای نظام جمهوری اسلامی ایران گام بر می‌دارند.

 

امام جمعه بجنورد تاکید کرد: بعد از انقلاب٬ فرصت طلایی برای وحدت بین دو حوزه آموزش و پرورش و حوزه علمیه فراهم شده و باید ارتباط تنگاتنگی بین حوزه و آموزش و پرورش برقرار شود.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه نزدیکی بین دو حوزه باعث هدایت نسل آینده می‌شود، گفت: از این فرصت الهی استفاده کنید که یقینا نزدیکی دو حوزه و منافع آن‌ها باعث هدایت نسل آینده می‌شود.

 

آیت الله یعقوبی بیان کرد: حوزه علمیه و آموزش و پرورش باید روی مشترکاتی که دارند تاکید کنند و رسالت‌های خود را حفظ کنند. دشمنان انقلاب تورهای نامرئی خود را برای فرزندان شما پهن کرده‌اند. باید برای تحقق پیدا نکردن اهداف دشمنان دنبال راهکار باشید.

 

وی ادامه داد: حق الزحمه طلبه‌ها در آموزش و پرورش باید پرداخت شود. حتی اگر آن‌ها نگویند شما حواستان به این موضوع باشد. ما جمع شدیم به مسائل کلان تر فکر کنیم و با ارائه راهکارها طرح نو بسازیم.

 

آیت الله یعقوبی تصریح کرد: برای جوان ها الگو باشید تا غفلت و جهالت٬ جوان‌ها را هدایت و تبدیل به جوان انقلابی کند. سالن های ورزشی را در مدارس دو منظوره بسازید تا نماز هم در آن خوانده شود.

 

امام جمعه بجنورد با اشاره به آسیب‌های اجتماعی در مدارس گفت: وضعیت حجاب و آرایش دختران در مدارس نامناسب شده است. دختران را با امر به معروف و نهی از منکر به سمت حجاب ببرید تا حریم و حرمت مدرسه حفظ شود.

 

وی در پایان خاطرنشان کرد: مدیریت و پرورش در مدارس باید اسلامی گردد تا با همکاری علمی و عملی صورت گرفته برای دانش‌آموزان قابل لمس باشد. خروجی این نشست ها شامل راهبرد‌های عملیاتی و کاربردی جهت پیشرفت استان است.

جستجو

مناسبت‌ها

hejab.jpg

سایت های مرتبط

سایت رهبری

سایت امام خمینی(ره)

شورای سیساستگذاری ائمه جمعه

سایت دولت