به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی، آیت الله ابوالقاسم یعقوبی، نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی و امام جمعه بجنورد، ظهر امروز در همایش طلایه‌داران تبلیغ که در آستانه فرارسیدن ماه مبارک رمضان با محوریت ترویج سبک زندگی اسلامی و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی با حضور 400 نفر از علما و روحانیان استان در مجتمع لاله بجنورد برگزار شد، بر تبلیغ عملی آموزه‌های اسلام از سوی روحانیان مبلغ تأکید کرد.

وی اظهار کرد: گفتار عالم و اعمال او باید محکم و مستدل بوده و در برابر دشمنان و معاندان محکم، قانع‌کننده، مستدل و منطقی سخن بگوید.

آیت الله یعقوبی خاطرنشان کرد: از مصادیق قول سدید روحانیان هستند که باید با سخن و عمل محکم و مستدل مخاطب را قانع کنند.

وی با اشاره به نقش بسزای روحانیان در هدایت جامعه دینی، افزود: قول سدید همواره تازه بوده و در هر زمانی می‌توان از آن بهره‌برداری کرد.

آیت الله یعقوبی در ادامه به سخنان امام راحل (ره) اشاره کرد و گفت: امام (ه) قاطعانه سخن می‌گفت؛ ازاین‌رو در حال حاضر هم می‌توان به فرمایشان ایشان رجوع کرد.

وی افزود: امام خمینی (ره) در ابتدای انقلاب فرمود: آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند، این سخن او که مصداق قول سدید بود بر دشمنان نظام اسلامی تأثیر زیادی گذاشت و آنها را بر سر جایشان نشاند.

رییس شورای استانی حوزه علمیه خراسان شمالی تصریح کرد: علاوه بر داشتن قول سدید باید فکر و عمل هم سدید و محکم باشد؛ چراکه هر کاری که با سداد صورت بگیرد آن کار به سرانجام ممکن خواهد رسید.

آیت الله یعقوبی افزود: کسی که کارش خدایی باشد به سداد می‌رسد و کلید سداد تقوای الهی است.

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی تأکید کرد: روحانی باید در مقوله سخن، فکر و عمل سداد و استحکام داشته باشد تا بتواند راهنمای خوبی برای هدایت جامعه دینی باشد.

 

جستجو

مناسبت‌ها

2.jpg

سایت های مرتبط

سایت رهبری

سایت امام خمینی(ره)

شورای سیساستگذاری ائمه جمعه

سایت دولت