Strict Standards: Declaration of YtUtils::resize() should be compatible with YTools::resize($image, $width, $height = NULL, $config = Array) in /home/yaqoobi1/public_html/fa/plugins/system/sjcore/core/ytools/ytools.php on line 758
 سایت دفتر امام جمعه شهرستان بجنورد | آیت الله ابوالقاسم یعقوبی - امام جمعه بجنورد: ساخت تمدن قرآنی در جهان افق آینده اسلام است
×

هشدار

JFolder: :فایلها: مسیر یک پوشه نیست. مسیر: /home/yaqoobi1/public_html/fa/images/Gallery/02dan
×

توجه

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/Gallery/02dan

 

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی، آیت الله ابوالقاسم یعقوبی، نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی و امام جمعه بجنورد، صبح امروز در آیین اختتامیه جشنواره قرآن و عترت دانشجویان در دانشگاه بجنورد، اظهار کرد: طرح قرآن برای آینده مسلمانان این است که امت اسلام در همه حوزه‌ها عالی‌ترین باشند.

وی افزود: ساخت تمدن قرآنی و اسلامی افق آینده اسلام است و باید همه مسلمانان به‌ویژه قرآنیان و افرادی که دغدغه دین دارند در این راستا تلاش کنند.

رییس شورای استانی حوزه علمیه خراسان شمالی با اشاره به آیه آخر سوره مبارکه فتح، اضافه کرد: در این آیه خداوند پایه‌های تمدن قرآنی را پایه‌ریزی و به آن اشاره می‌کند.

آیت الله یعقوبی افزود: قرآن در این آیه از سوره فتح سیاست و دیانت را در کنار هم قرار داده و می‌فرماید مسلمان باید در برابر کفار قوی و باصلابت بوده و در مقابل مؤمنان مهربان باشد که این مسأله همان سیاست و دیانت داشتن است.

آیت الله یعقوبی تصریح کرد: پایه‌های تمدن قرآنی و اسلامی بر سیاست و دیانت نهاده شده و کسی که پیرو اسلام است باید بر حول این دو محور حرکت کند.

وی ادامه داد: امت اسلامی همانند دانه‌ای است که کشاورز در زیر خاک پنهان کرده است، این دانه زمین را می‌شکافد و رشد می‌کند و موانع را کنار می‌زند و خود را به روشنایی می‌رساند و روی پای خود می‌ایستد.

آیت الله یعقوبی گفت: دشمنان در هر زمان برای رساندن آفت به نهال اسلام توطئه می‌کنند؛ اما مسلمانان باید با غلظت و صلابتشان توطئه‌های دشمنان را خنثی کرده و از غیظ آنها نهراسند.

رییس شورای فرهنگ عمومی خراسان شمالی اضافه کرد: جامعه اسلامی باید محکم و غلیظ باشد، روی پای خود بایستد و در برابر دشمنان و توطئه‌های آنها راهکار داشته باشد.

وی از قاریان قرآن خواست تا تنها به تلاوت، تدبر، حفظ و تعلیم قرآن اکتفا نکنند؛ بلکه به ساخت جامعه و تمدن نوین قرآنی و اسلامی در سرتاسر جهان فکر کنند.

 

{gallery}Gallery/02dan{/gallery}

جستجو

مناسبت‌ها

0.jpg

سایت های مرتبط

سایت رهبری

سایت امام خمینی(ره)

شورای سیساستگذاری ائمه جمعه

سایت دولت