به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی، آیت الله ابوالقاسم یعقوبی، نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی و امام جمعه بجنورد، امروز در دیدار معاون فضای مجازی سراج، اظهار کرد: با افزایش حجم استفاده مردم از فضای مجازی، امروز این فضا به فضای واقعی تبدیل شده است.

وی افزود: دشمن از راه فضای مجازی در پی ضربه زدن به افکار عمومی و اعتقادات آنها است و باید از همین روش برای پیشگیری و مقابله با آن استفاده کرد.

رییس شورای فرهنگ عمومی خراسان شمالی با اشاره به تاکتیک جدید دشمن در تخریب نسل جوان و انحراف افکار عمومی جامعه اسلامی، اضافه کرد: دشمن از دوران کودکی برای ما برنامه‌ریزی کرده و با استفاده از فضای مجازی در پی ضربه زدن و به انحراف کشیدن جامعه است؛ ازاین‌رو باید اولیا و مسؤولان هوشیار باشند.

آیت الله یعقوبی در ادامه افزود: مهندسان داخلی و کارشناسان فضای مجازی باید توطئه‌های دشمنان در این حوزه را رصد و مدیریت کرده و جامعه را آگاه کنند.

رییس شورای استانی حوزه علمیه خراسان شمالی تصریح کرد: کادرسازی و تربیت نیروهای کارآمد درزمینهٔ ترویج سواد رسانه‌ای و استفاده بهینه از فضای مجازی امری ضروری است.

وی ادامه داد: ترسیم و راه‌اندازی فضای مجازی منسجم و یک‌صدا برای از بین بردن توطئه‌های دشمنان در این فضا هم یکی دیگر از ضروریات است.

آیت الله یعقوبی گفت: مقام معظم رهبری آگاه به زمان هستند و در بسیاری از فرمایشات، فضای مجازی را فضایی حساس نامیده‌اند.

رییس شورای فرهنگ عمومی خراسان شمالی اضافه کرد: به بیان رهبر معظم انقلاب کار در فضای مجازی هم‌وزن رهبری امت اسلامی است.

 

جستجو

مناسبت‌ها

bazar.jpg

سایت های مرتبط

سایت رهبری

سایت امام خمینی(ره)

شورای سیساستگذاری ائمه جمعه

سایت دولت