Strict Standards: Declaration of YtUtils::resize() should be compatible with YTools::resize($image, $width, $height = NULL, $config = Array) in /home/yaqoobi1/public_html/fa/plugins/system/sjcore/core/ytools/ytools.php on line 758
 سایت دفتر امام جمعه شهرستان بجنورد | آیت الله ابوالقاسم یعقوبی - نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی: رعایت ادب در برابر اساتید سبب برکت زندگی طلاب می‌شود

 

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی، آیت الله ابوالقاسم یعقوبی، نماینده ولی فقیه در استان خراسان شمالی و امام جمعه بجنورد، امروز در جمع طلاب حوزه علمیه استان، با تأکید بر رعایت ادب و نزاکت در برابر اساتید، اظهار کرد: احترام گذاشتن به یکدیگر به‌ویژه بزرگ‌ترها و ریش‌سفیدها نشانه ادب بوده و این ادب است که زندگی‌های فردی، خانوادگی و اجتماعی را قشنگ‌تر می‌کند.

 

استاد درس خارج فقه حوزه علمیه خراسان شمالی با بیان اینکه رعایت ادب در برابر استاد و رعایت احترام به بزرگ‌ترها به زندگی انسان برکت می‌دهد، گفت: ادب زیبایی‌های رفتاری هر انسان بوده و یکی از نشانه‌های فرهنگ دینی است.

 

آیت الله یعقوبی اضافه کرد: ادب در همه جا لازم بوده و باید رعایت شود حتی در جمع دوستان و خانواده که رعایت آن مهم‌تر است، چراکه تمرینی برای رعایت ادب در اجتماع است.

 

وی افزود: در روایت داریم که: «لا دین لمن لا حیاء له» کسی که حیا ندارد، دین ندارد، ازاین‌رو هم مرد و هم زن باید حیا را رعایت کنند تا جامعه دچار معضلات نشود.

 

رئیس ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر خراسان شمالی خاطرنشان کرد: رعایت خطوط قرمز و داشتن حیا برای انسان فردی و اجتماعی مفید بوده و از اهمیت بالایی برخوردار است، زیرا مردان و زنان باحیا قیمتی هستند.

 

وی با بیان اینکه فرد خوش‌اخلاق هم دنیا و آخرتش نیکو است، اظهار کرد: باید در محیط خانواده، محل کار و اجتماع حسن خلق داشته باشیم تا زندگی زیبا شود و از مشکلات و معضلاتی اجتماعی که امروز مشاهده می‌شود کاسته شود.

جستجو

مناسبت‌ها

1.jpg

سایت های مرتبط

سایت رهبری

سایت امام خمینی(ره)

شورای سیساستگذاری ائمه جمعه

سایت دولت