Strict Standards: Declaration of YtUtils::resize() should be compatible with YTools::resize($image, $width, $height = NULL, $config = Array) in /home/yaqoobi1/public_html/fa/plugins/system/sjcore/core/ytools/ytools.php on line 758

Strict Standards: Static function SjModule::getList() should not be abstract in /home/yaqoobi1/public_html/fa/plugins/system/sjcore/core/sjclass/sjmodule.php on line 20

Strict Standards: Static function SjModule::getInstance() should not be abstract in /home/yaqoobi1/public_html/fa/plugins/system/sjcore/core/sjclass/sjmodule.php on line 21
 سایت دفتر امام جمعه شهرستان بجنورد | آیت الله ابوالقاسم یعقوبی - نماینده ولی فقیه:اربعین، فرهنگ استکبارستیزی است

 

نماینده ولی فقیه در استان در خطبه های روز گذشته با اشاره به در پیش بودن اربعین حسینی، برگزاری این مراسم و حضور میلیونی شیعیان در کربلای معلی را نماد شکوه و بقای نهضت حسینی دانست که به یک فرهنگ تبدیل شده است و گفت: اربعین، فرهنگ استکبار ستیزی و صدور وحدت مسلمانان در برابر استکبار با جمعیت ۲۰ میلیون نفر است.


آیت الله ابوالقاسم یعقوبی حضور باشکوه زائران در مراسم اربعین حسینی را نفاق شکن، بت‌شکن و کفر شکن خواند و گفت: این حرکت سیاسی، معنوی و فرهنگی پیام اقتدار را به دنیا مخابره می‌کند.


امام جمعه بجنورد در بخش دیگری از سخنانش به فتنه های بعد از وفات پیامبر اسلام (ص) اشاره و اظهار کرد: عمارها و یاسرهای همراه پیامبر (ص) بعد از او شخصیت های کلیدی بودند که در راستای آشکارسازی حق و باطل گام برداشتند و در اوج مظلومیت به شهادت رسیدند و در فتنه سال 88 خیلی از خواص بودند که نمره منفی گرفتند اما عمارها و یاسرهایی نیز بودند که سعی کردند در این فتنه کور از حق دفاع کنند.


نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی با اشاره به رونمایی از الگوی پایه اسلامی، ایرانی پیشرفت گفت: این سند به دستور رهبر انقلاب و طی 7 سال توسط گروه های متخصص و کارشناس تنظیم شده که علاوه بر این که سند پیشرفت کشور را در 50 سال آینده ترسیم می کند حاوی نکات مهمی است.


آیت الله یعقوبی افزود: عده ای یاوه گو می گویند انقلاب اسلامی در آخر کار است اما این سند نشان می دهد ایران اسلامی در راستای پیشرفت در حال حرکت و این اول کار است و همچنین این سند گویای آن است که کشور دچار روزمرگی و غفلت نشده و رهبر انقلاب با اعتماد به علما و دانشمندانی که در این نظام تربیت شده اند دستور اجرای سندی را می دهند که ما را می تواند از گردنه ها عبور دهد.


امام جمعه بجنورد همچنین با گرامی داشت روز تغذیه و امنیت غذایی و بیمه سلامت گفت: دو سوم مردم استان تحت پوشش بیمه سلامت هستند که باید قدر آن را بدانند و از آن به درستی استفاده کنند نه آن که با گرفتن داروی اضافه و ذخیره کردن آن موجب اسراف شوند.


وی با تقدیر از مسئولانی که امنیت غذایی مردم را فراهم می کنند خواست مبادا محصولات تراریخته که حتی تولید کنندگان شان اعتقادی به مصرف آن ها ندارند جایگزین محصولات اصلی شوند.


وی توسعه کشت کلزا به جای گندم را یکی از این موارد برشمرد و خواستار توجه به این موضوع شد.


رئیس شورای فرهنگ عمومی خراسان شمالی همچنین با اشاره به خبرهای منتشر شده درباره قتل «خاشقچی» روزنامه نگار منتقد خاندان «آل سعود» اظهار کرد: این حادثه یک بار دیگر دست استکبار از جمله خاندانی را که ادعای خادم الحرمین دارند رو کرد که حقوق بشر بازیچه دست آن ها شده است و آن جا که منافع شان در میان باشد به دین و جان مردم خیانت می کنند.