Strict Standards: Declaration of YtUtils::resize() should be compatible with YTools::resize($image, $width, $height = NULL, $config = Array) in /home/yaqoobi1/public_html/fa/plugins/system/sjcore/core/ytools/ytools.php on line 758

Strict Standards: Static function SjModule::getList() should not be abstract in /home/yaqoobi1/public_html/fa/plugins/system/sjcore/core/sjclass/sjmodule.php on line 20

Strict Standards: Static function SjModule::getInstance() should not be abstract in /home/yaqoobi1/public_html/fa/plugins/system/sjcore/core/sjclass/sjmodule.php on line 21
 سایت دفتر امام جمعه شهرستان بجنورد | آیت الله ابوالقاسم یعقوبی - نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی: مراقب باشیم حق و باطل مخلوط نشود/ تقدیر از حماسه حضور مردم در سالروز سفر رهبری

 

آیت الله یعقوبی در خطبه های نمازجمعه این هفته با بیان این که باطل همچون کف روی آب است، افزود: حق، اصل و باطل، طفیلی است و آن چه از برخورد رود ایجاد می شود حباب است و  ریشه ندارد و ناپایدار است.

نماینده ولی فقیه در استان اعلام کرد: آن چه مفید است و فایده دارد حق است که مانند آب همه را سیراب می کند اما باطل کفی است که زود ناپدید می شود.

رئیس شورای فرهنگ عمومی  استان خاطرنشان کرد: حق حیات آفرین است و مسلمان با بصیرت کسی است که حق را در برابر باطل انتخاب می‌کند و از حرکت در مسیر باطل که پرسر و صداست اما عاقبت ندارد خودداری می‌کند.

وی با بیان این که باید مراقب بود باطل را به جای حق نگیریم، افزود: در طول تاریخ، باطل در لباس حق به جریان حق ضربه‌های فراوانی زده است و ترجیح باطل بر حق در گزینش‌ها باعث خسران جامعه  می شود.

 وی افزود: امروز افرادی برای این که چهره حق را مخدوش کنند لباس حق می پوشند که تاثیر منفی اش بیشتر است مانند آمریکا که خودش باطل است و لباس حمایت از حقوق بشر را می پوشد تا دنیا را تحت سلطه خود قرار دهد. در واقع آمریکا با بیان حمایت از حقوق بشر، جوامع را بمباران و با اعطای تجهیزات به عربستان برای مردم یمن مشکل ایجاد می‌کند، مراقب باشیم حق و باطل مخلوط نشود که اختلاط حق و باطل از حربه های نفاق است.

آیت الله یعقوبی با بیان این که خطرات اختلاط حق و باطل، اختلاف  انداختن  و اختلال در نظام اقتصادی جامعه مردم را تهدید می کند، افزود: همه فتنه ها زیر سر دو چیز است؛ یکی هوا پرستی و دیگری بدعت گزینی.

 امام جمعه بجنورد خاطرنشان کرد: در انتخاب مدیران و در صحنه های سیاسی و اجتماعی دقت کنیم تا باطل جای حق را نگیرد و هوا و هوس باعث نشود گزینش های بدی داشته باشیم و انسان های ناکارآمد را جلو بیندازیم و انسان های کارآمد را کنار بزنیم.

وی در بخش دیگری از خطبه ها با توصیه رعایت تقوا به نمازگزاران افزود: از نعمت های خدا یاد کنیم و شاکر باشیم که یکی از آن ها رهبری عادلانه، حکیمانه و هوشمندانه است که نعمت بزرگی است.

 خطیب جمعه بجنورد با بیان این که باید از نعمت های خدا یاد کنیم افزود: نعمت ولایت نعمتی کلیدی است که ۴۰ سال با آن در حال زندگی هستیم و باید شاکر آن باشیم.

وی با بیان این که رهبری برای عزت و اقتدار کشور و انقلاب عمرشان را گذاشته اند ادامه داد: در هیچ کشوری نعمتی این گونه نبوده و نعمت ولایت ارزشی بالا دارد و 40 سال است که طعم شیرین این نعمت را چشیده و کاربرد و تأثیر دشمن‌شکنانه آن را مشاهده کرده ایم.

آیت الله یعقوبی با اشاره به سفر رهبری به خراسان شمالی و برکات مادی و معنوی آن خاطرنشان کرد: 6سال است که مردم سالروز سفر رهبری را گرامی می دارند و هر سال حرکتی حماسی را در سالگرد ورود رهبری به استان رقم می زنند که جای تشکر دارد و دشمن را ناامید می کند.

وی افزود: حضور مردم در روز پنج شنبه حضوری حماسی بود و ارزش بالایی داشت که نشان از شناخت و قدرشناسی از این نعمت بزرگ داشت و مردم خوش آمدند و خوب آمدند و باشکوه آمدند و  اگر این طور نبود و این نعمت را نمی شناختیم این انقلاب و کشتی نجات را غرق می کردند زیرا نهنگ ها دهان باز کرده بودند که ما را ببلعند.

 نماینده ولی فقیه در استان  اضافه کرد: امروز دشمنان درصدد این هستند که نشان دهند ما و نظام اسلامی به بن‌بست رسیده ایم و با 250 شبکه ماهواره‌ای فارسی‌زبان در صدد تخریب نظام هستند. امروز آن قدر بزرگ و قوی هستیم که این شبکه ها در پی تخریب ما هستند تا عیب‌های کشور را گسترده نشان دهند.

وی بیان کرد: دشمن ذلیل، ترسو و بیچاره شده است که این شبکه ها را ایجاد می کند تا بگوید ما به بن بست رسیده ایم  اما ما با قوت و نشاط به جلو می رویم.

وی افزود: رهبری فرمودند که وابستگی به نفت عیب است و البته اسراف هم عیب دیگر ماست اما این که برخی افراد می گویند به بن بست رسیده ایم درست نیست.

آیت الله یعقوبی تصریح کرد: وجود مقام معظم رهبری و وحدت مثال زدنی مردم، مردم را به هم وصل کرده است و در همایش پنج شنبه دیدیم که علمای سنی و شیعه در صف اول بودند و همه با هم در صحنه هستیم.

وی با اشاره به سخنان رهبری افزود: عظمت و اقتدار و شکست ناپذیری سه مولفه مهم ایران است که نمی گذارد کشور به بن بست برسد هر چند در نوشتار و گفتار، برخی شبکه ها و افراد چنان جلوه می دهند که به بن بست رسیده ایم اما این طور نیست.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی، خواب‌های دشمنان را دور از تعبیر دانست و تصریح کرد: نعمت رهبری و جوانان مبتکر و خلاق در کشور که آگاه و موقعیت‌شناس هستند از جمله عوامل به بن‌بست نرسیدن نظام است و ثبات قابل‌قبول و حرکت رو به‌ جلو وضعیت فعلی کشور است.

وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود بر زیارت نیابت اربعین تأکید کرد و گفت: حضور پرشور در مراسم اربعین امسال مشت محکمی بر دهان استکبار جهانی و رسانه‌های وابسته به آن‌ است.

امام‌جمعه بجنورد با بیان این که لایحه  CFT در مجلس تصویب شده است افزود: کنوانسیون مبارزه با منابع مالی تروریسم در مجلس رأی آورد البته شورای نگهبان نیز حضور دارد و ایستاده است اما برخی به شورای نگهبان فشار آورده اند که این را تصویب نکند و تصویب را عامل فشارهای بیشتر آمریکا می‌دانند.

 وی بیان کرد: مخالفان می گویند فردا چگونه می توانیم با تصویب این لایحه به سپاه و حزب ا... و لبنان و سوریه کمک کنیم تا به نفع استکبار نباشد، نمی گویند این را امضا و همه دقت کنیم که مبادا کلاه دیگری به سر مان برود و بشود برجام بی‌فرجام و کلاه تاریخی در پی تصویب این لایحه بر سر کشور بگذارند، باید دقت کرد مؤمن دو بار از یک مسیر گزیده نمی‌شود.

جستجو

مناسبت‌ها

0.jpg

سایت های مرتبط

سایت رهبری

سایت امام خمینی(ره)

شورای سیساستگذاری ائمه جمعه

سایت دولت