Strict Standards: Declaration of YtUtils::resize() should be compatible with YTools::resize($image, $width, $height = NULL, $config = Array) in /home/yaqoobi1/public_html/fa/plugins/system/sjcore/core/ytools/ytools.php on line 758

Strict Standards: Static function SjModule::getList() should not be abstract in /home/yaqoobi1/public_html/fa/plugins/system/sjcore/core/sjclass/sjmodule.php on line 20

Strict Standards: Static function SjModule::getInstance() should not be abstract in /home/yaqoobi1/public_html/fa/plugins/system/sjcore/core/sjclass/sjmodule.php on line 21
 سایت دفتر امام جمعه شهرستان بجنورد | آیت الله ابوالقاسم یعقوبی - نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی: مراقب باشیم حق و باطل مخلوط نشود/ تقدیر از حماسه حضور مردم در سالروز سفر رهبری

 

آیت الله یعقوبی در خطبه های نمازجمعه این هفته با بیان این که باطل همچون کف روی آب است، افزود: حق، اصل و باطل، طفیلی است و آن چه از برخورد رود ایجاد می شود حباب است و  ریشه ندارد و ناپایدار است.

نماینده ولی فقیه در استان اعلام کرد: آن چه مفید است و فایده دارد حق است که مانند آب همه را سیراب می کند اما باطل کفی است که زود ناپدید می شود.

رئیس شورای فرهنگ عمومی  استان خاطرنشان کرد: حق حیات آفرین است و مسلمان با بصیرت کسی است که حق را در برابر باطل انتخاب می‌کند و از حرکت در مسیر باطل که پرسر و صداست اما عاقبت ندارد خودداری می‌کند.

وی با بیان این که باید مراقب بود باطل را به جای حق نگیریم، افزود: در طول تاریخ، باطل در لباس حق به جریان حق ضربه‌های فراوانی زده است و ترجیح باطل بر حق در گزینش‌ها باعث خسران جامعه  می شود.

 وی افزود: امروز افرادی برای این که چهره حق را مخدوش کنند لباس حق می پوشند که تاثیر منفی اش بیشتر است مانند آمریکا که خودش باطل است و لباس حمایت از حقوق بشر را می پوشد تا دنیا را تحت سلطه خود قرار دهد. در واقع آمریکا با بیان حمایت از حقوق بشر، جوامع را بمباران و با اعطای تجهیزات به عربستان برای مردم یمن مشکل ایجاد می‌کند، مراقب باشیم حق و باطل مخلوط نشود که اختلاط حق و باطل از حربه های نفاق است.

آیت الله یعقوبی با بیان این که خطرات اختلاط حق و باطل، اختلاف  انداختن  و اختلال در نظام اقتصادی جامعه مردم را تهدید می کند، افزود: همه فتنه ها زیر سر دو چیز است؛ یکی هوا پرستی و دیگری بدعت گزینی.

 امام جمعه بجنورد خاطرنشان کرد: در انتخاب مدیران و در صحنه های سیاسی و اجتماعی دقت کنیم تا باطل جای حق را نگیرد و هوا و هوس باعث نشود گزینش های بدی داشته باشیم و انسان های ناکارآمد را جلو بیندازیم و انسان های کارآمد را کنار بزنیم.

وی در بخش دیگری از خطبه ها با توصیه رعایت تقوا به نمازگزاران افزود: از نعمت های خدا یاد کنیم و شاکر باشیم که یکی از آن ها رهبری عادلانه، حکیمانه و هوشمندانه است که نعمت بزرگی است.

 خطیب جمعه بجنورد با بیان این که باید از نعمت های خدا یاد کنیم افزود: نعمت ولایت نعمتی کلیدی است که ۴۰ سال با آن در حال زندگی هستیم و باید شاکر آن باشیم.

وی با بیان این که رهبری برای عزت و اقتدار کشور و انقلاب عمرشان را گذاشته اند ادامه داد: در هیچ کشوری نعمتی این گونه نبوده و نعمت ولایت ارزشی بالا دارد و 40 سال است که طعم شیرین این نعمت را چشیده و کاربرد و تأثیر دشمن‌شکنانه آن را مشاهده کرده ایم.

آیت الله یعقوبی با اشاره به سفر رهبری به خراسان شمالی و برکات مادی و معنوی آن خاطرنشان کرد: 6سال است که مردم سالروز سفر رهبری را گرامی می دارند و هر سال حرکتی حماسی را در سالگرد ورود رهبری به استان رقم می زنند که جای تشکر دارد و دشمن را ناامید می کند.

وی افزود: حضور مردم در روز پنج شنبه حضوری حماسی بود و ارزش بالایی داشت که نشان از شناخت و قدرشناسی از این نعمت بزرگ داشت و مردم خوش آمدند و خوب آمدند و باشکوه آمدند و  اگر این طور نبود و این نعمت را نمی شناختیم این انقلاب و کشتی نجات را غرق می کردند زیرا نهنگ ها دهان باز کرده بودند که ما را ببلعند.

 نماینده ولی فقیه در استان  اضافه کرد: امروز دشمنان درصدد این هستند که نشان دهند ما و نظام اسلامی به بن‌بست رسیده ایم و با 250 شبکه ماهواره‌ای فارسی‌زبان در صدد تخریب نظام هستند. امروز آن قدر بزرگ و قوی هستیم که این شبکه ها در پی تخریب ما هستند تا عیب‌های کشور را گسترده نشان دهند.

وی بیان کرد: دشمن ذلیل، ترسو و بیچاره شده است که این شبکه ها را ایجاد می کند تا بگوید ما به بن بست رسیده ایم  اما ما با قوت و نشاط به جلو می رویم.

وی افزود: رهبری فرمودند که وابستگی به نفت عیب است و البته اسراف هم عیب دیگر ماست اما این که برخی افراد می گویند به بن بست رسیده ایم درست نیست.

آیت الله یعقوبی تصریح کرد: وجود مقام معظم رهبری و وحدت مثال زدنی مردم، مردم را به هم وصل کرده است و در همایش پنج شنبه دیدیم که علمای سنی و شیعه در صف اول بودند و همه با هم در صحنه هستیم.

وی با اشاره به سخنان رهبری افزود: عظمت و اقتدار و شکست ناپذیری سه مولفه مهم ایران است که نمی گذارد کشور به بن بست برسد هر چند در نوشتار و گفتار، برخی شبکه ها و افراد چنان جلوه می دهند که به بن بست رسیده ایم اما این طور نیست.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی، خواب‌های دشمنان را دور از تعبیر دانست و تصریح کرد: نعمت رهبری و جوانان مبتکر و خلاق در کشور که آگاه و موقعیت‌شناس هستند از جمله عوامل به بن‌بست نرسیدن نظام است و ثبات قابل‌قبول و حرکت رو به‌ جلو وضعیت فعلی کشور است.

وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود بر زیارت نیابت اربعین تأکید کرد و گفت: حضور پرشور در مراسم اربعین امسال مشت محکمی بر دهان استکبار جهانی و رسانه‌های وابسته به آن‌ است.

امام‌جمعه بجنورد با بیان این که لایحه  CFT در مجلس تصویب شده است افزود: کنوانسیون مبارزه با منابع مالی تروریسم در مجلس رأی آورد البته شورای نگهبان نیز حضور دارد و ایستاده است اما برخی به شورای نگهبان فشار آورده اند که این را تصویب نکند و تصویب را عامل فشارهای بیشتر آمریکا می‌دانند.

 وی بیان کرد: مخالفان می گویند فردا چگونه می توانیم با تصویب این لایحه به سپاه و حزب ا... و لبنان و سوریه کمک کنیم تا به نفع استکبار نباشد، نمی گویند این را امضا و همه دقت کنیم که مبادا کلاه دیگری به سر مان برود و بشود برجام بی‌فرجام و کلاه تاریخی در پی تصویب این لایحه بر سر کشور بگذارند، باید دقت کرد مؤمن دو بار از یک مسیر گزیده نمی‌شود.