Strict Standards: Declaration of YtUtils::resize() should be compatible with YTools::resize($image, $width, $height = NULL, $config = Array) in /home/yaqoobi1/public_html/fa/plugins/system/sjcore/core/ytools/ytools.php on line 758

Strict Standards: Static function SjModule::getList() should not be abstract in /home/yaqoobi1/public_html/fa/plugins/system/sjcore/core/sjclass/sjmodule.php on line 20

Strict Standards: Static function SjModule::getInstance() should not be abstract in /home/yaqoobi1/public_html/fa/plugins/system/sjcore/core/sjclass/sjmodule.php on line 21
 سایت دفتر امام جمعه شهرستان بجنورد | آیت الله ابوالقاسم یعقوبی - نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی: مسئولان فقط وعده ندهند و عمل کنند

 

نماینده ولی فقیه در استان با بیان این که نباید آن قدر مشغول دنیا شد که آخرت را فراموش کرد، افزود: باید آگاهانه زندگی و از غفلت دوری کرد.

آیت الله یعقوبی با بیان این که در معاملات باید حرام و حلال را رعایت کرد، افزود: اگر در هر معامله ای دو طرف را به اجبار وادار به خرید  یا فروش کرد و خریدار و فروشنده راضی نباشند معامله حلال نیست. رئیس شورای فرهنگ عمومی ادامه داد: داد و ستدی که حرام و حلال در آن دیده نشود و احتکار و انبار کردن باشد نوعی خودکشی فردی و اجتماعی در آن اتفاق می افتد و جامعه ای که نظام اقتصادی آن دچار مشکل و اختلال شود به سمت خودکشی اجتماعی حرکت خواهد کرد و در معرض خودکشی جمعی است. وی تصریح کرد: احتکار و اخلال اقتصادی مساوی است با انتحار اجتماعی و این فرمولی است که می توان از آیات قرآن دریافت.

وی با بیان حدیثی از پیامبر اکرم (ص) اضافه کرد: هر که مواد خوراکی را بیش از 3 روز  نگه دارد عذاب الهی به سراغ او خواهد آمد.

وی در ادامه مردم را خطاب قرار داد و گفت: این همه حرص و ولع برای چیست و چرا برخی کالاها مانند پوشک را برای یک سال می خرید؟ مگر قحطی آمده است؟ آیا جامعه در حال سقوط است؟ وی تصریح کرد: مگر ما مسلمان و پیرو امامان نیستیم؟

وی با بیان این که در این مواقع باید همه پای کار باشند افزود: هم فروشنده طماع و هم خریدار حریص به جامعه ضرر می زنند و باید در این مواقع مردم پای کار باشند و نخرند تا فروشنده جنس خود را به قیمت واقعی بفروشد.

 محتکر ملعون و از رحمت خدا به دور است و از دیگر سو امامان به ما گفته اند در این مواقع به اندازه نیاز روزتان بخرید تا بازار از تب و تاب بیفتد.

وی خطاب به مردم بجنورد گفت: خوب است بجنوردی ها چند روز اجناس گران نخرند تا التهاب بازار فروکش کند.وی افزود: البته دولت باید جهادی کار کند و امروز روزی نیست که مسئولان در ساعت کاری بیایند و بروند، با سخنرانی و ان شاءا... گفتن کار درست نمی شود. ما روحانیان سخنرانی بلدیم و اهل علم ایم، شما مسئولان اهل عمل باشید، حرف نزنید بلکه عمل و سخنرانی را کم کنید.

آیت الله یعقوبی افزود: مسئولان کلان استان و رده بالا بروند در بازار و ببینند وضعیت چگونه است و درد دل مردم را بشنوند.

وی با اشاره به عملکرد کامیون داران در دوره دفاع مقدس و رشادت های این افراد گفت: شنیدیم کامیون داران  اعتصاب کرده اند، امروز روز اعتصاب نیست؛ اعتصاب یعنی جنگ با انقلاب و اگر این مملکت مختل شود شما بخشی از این کار بوده اید.

وی افزود: مبادا حیله های دشمن در شما اثر کند، برخی کامیون داران این را بهانه نکنند و آب در آسیاب دشمن بریزند و دشمن از این کانال به انقلاب صدمه نزند و میوه و تره بار مردم در میدان بماند.

امام جمعه بجنورد اظهارکرد: نیروی انتظامی و امنیتی با آن هایی که  در کار کامیون داران  اخلال ایجاد می کنند و می خواهند راننده ها را بترسانند و آسیب مادی به آن ها بزنند با شدت برخورد کند که مفسد فی الارض هستند، بگیرید و شلاق بزنید، تا اعدام هم پیش بروید که این ها مفسد هستند. وی افزود: دادستان هم در مصاحبه خود گفته است این ها مفسد هستند و باید با شدت با آن ها برخورد کنید.

وی افزود: مسئولان گفته اند کشتی های لاستیک رسیده است و به زودی توزیع می شود، رانندگان کمی صبر کنند تا مشکلات شان برطرف شود.

وی با بیان این که در هفته دفاع مقدس قرار داریم، افزود: از این ملت 8 سال جهاد با مال و جان را شاهد بودیم و حتی آن هایی که نمی توانستند به جبهه بروند با اندک چیزی به جبهه ها کمک می کردند، امروز جنگ اقتصادی است و باید با مال و جان خود بجنگیم تا از این جنگ هم به سلامتی عبور کنیم و روسیاهی به زغال بماند.

وی تصریح کرد: دفاع مقدس یعنی غرفه ای از همه ارزش ها مانند اراده، ایثار، ولایت مداری، غیرت دینی، شجاعت و اطاعت که در جبهه ها موج می زد و امروز اگر ایستاده ایم به خاطر رشادت های مردم در دفاع مقدس است.

وی با تقدیر از خدمات ارتش افزود: آن هایی که می گویند ارتش در دفاع مقدس نبود اشتباه می کنند، ارتش کم کاری نکرد و خوش درخشید.

 وی افزود: نگذارید گنجینه دفاع مقدس فراموش شود باید آیندگان بدانند که در دفاع مقدس چه رشادت هایی انجام شد. خطیب نماز جمعه بجنورد  با اشاره به هشت سال دفاع مقدس گفت: بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس باید هر چه سریع تر خاطرات رزمندگان پیش کسوت دفاع مقدس را قبل از این که  به خاک تبدیل شود  به ثبت برساند تا نسل جوان ما با رشادت ها، همکاری، هماهنگی و ایثارگری آن زمان آشنا شود.

آیت الله یعقوبی با اشاره به حمله تروریستی اهواز گفت: دشمن می خواست مردم اقتدار جمهوری اسلامی را نبینند اما نتوانست.

وی با اشاره به نشست سازمان ملل گفت: دنیا به اظهارات ترامپ خندید و بر بد عهدی آمریکا اذعان کرد.

وی با اشاره به بیانات رئیس جمهور کشورمان در این شورا افزود: این بار رئیس جمهور ما بهتر از همیشه سخن گفت و به خوبی بیان کرد که ما اهل تعهدیم اما اگر لازم باشد ما نیز پیمان ها را نقض می کنیم. امام جمعه بجنورد افزود: باید به رئیس جمهور خسته نباشید بگوییم،  در مقایسه سخنان رئیس جمهور ما و ترامپ می توان رئیس جمهور دیوانه و عاقل را شناخت و باید افتخار کنیم به این که مسئولان عاقلی داریم.